pexels cottonbro studio 5090651

Parça Eşya Depolama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Evinizde bulunan ve fazla yer kaplayan eşyalarınızı saklamak için kullanabileceğiniz kurtarıcı bir yöntem, parça eşyalarınızı depolama hizmetinden yararlanmaktır. Düşündüğünüz gibi fazla yer kaplayan eşyalarınızı, örneğin tek kişilik koltuklar, çalışma masaları, kitap rafları veya hatta piyanolar gibi birçok farklı parça eşyayı korumak için en ideal çözüm parça eşyaları depolama hizmetidir.

Parça Eşya Depolama Neden Gereklidir?

Parça eşya depolama, birçok nedenden ötürü gereklidir. Eşyaları parça parça olacak şekilde ve sıra sıra toplamak iyi bir düzen kurmanın, aynı zamanda sağlıklı bir depolama yapmanın ilk adımıdır. Bu altın kural, eşyalarınızın en düzenli ve elinizle ilk koyduğunuz şekilde bulunmasını sağlayacaktır. Parça eşya depolamanın gereklilikleri ve bu konuda dikkat etmeniz gerekenler şunlardır: 

Ev değişikliği: Taşınma sırasında eşyalarınızın geçici olarak saklanması gerekebilir. Ev değişikliği yaparken beyaz eşya gibi ağır ürünleri sona saklayıp önce mobilya ve küçük eşyalarınızı taşımanız daha verimli olabilecektir. 

Mevsimsel eşyalar: Parça şeklinde eşya depolama, mevsime göre değişen kıyafetlerinizi saklamak için idealdir. Kışlık ya da yazlık giysilerinizi rafa kaldırırken bunu düzen içinde yapabilir ve yetersiz kaldığınız anda kurumsal depolama hizmetlerini tercih edebilirsiniz. 

Değerli koleksiyonlar: Eşyaların parça parça depolanması, değerli koleksiyonlarınızı güvende tutmak için kullanışlı bir yoldur. En kıymet verdiğiniz, değerli ve pahalı birtakım eşyaları koleksiyonlar halinde, muntazam şekilde depolamalısınız. Bunun için tabii ki profesyonel ellerden destek almanızda fayda var. 

İç-dış mekân organizasyonu: Daha fazla alan yaratmak ve evinizi düzenlemek için parça eşya depolama kullanabilirsiniz. Salon, oturma odası, misafir odası, hol, balkon, bahçe ve evin diğer pek çok bölümünde geniş alanlar açmanız hayal değil. 

Değerli Eşyalarınızı Seçme

Değerli eşyalarınızı seçerken, hangi eşyaları saklayacağınıza karar vermek önem arz eder. Eşyalarınızı gözden geçirin ve sadece gerçekten sizin için ehemmiyeti olanları seçmeye özen gösterin. Bu tutum, depolama ünitesi seçiminizde size yardımcı olacaktır.

Depolama Ünitesi Seçimi

Depolama ünitesi seçerken birkaç faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Ünitenin boyutu, konumu ve güvenliği gibi faktörler, seçiminizi etkileyen önemli unsurlardır. Değerli eşyalarınıza uygun bir depolama ünitesi seçmek, onların güvende olmasını sağlar. Bu noktada hiç kaygılanmayıp ve kafa yormayıp doğrudan doğruya profesyonel depolama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Çeşitli profesyonel depolama ve nakliye kurumları, eşyalarınızın düzenli, hasar görmeyen, taşınabilir ve istendiği zaman ulaşılabilir olmasını sağlar. 

Eşyalarınızı Hazırlama

Eşyalarınızı depolamadan önce iyi bir şekilde hazırlamak önemlidir. Kırılabilir eşyalarınızı özel ambalaj malzemeleriyle korumak, uzun vadeli saklama sürecini kolaylaştırır. Akabinde eşyalarınızı depolama ünitesinde ihtiyacınıza göre kategorilere ayırın. Benzer öğeleri bir arada tutmak, daha sonra kolayca erişim sağlar. Ayrıca, kırılabilir eşyaları özel ambalaj malzemeleriyle koruyun ve etiketleyin.

Eşyalarınızı Güvenli Bir Şekilde Saklama

Eşyalarınızı güvenli bir şekilde saklamak için depolama ünitesinde düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Nem ve sıcaklık gibi faktörleri izlemek de önemlidir. Bu noktada profesyonel kurumların ısı ölçerlerinin bulunduğunu ve depolarının güncel olarak iklimlendirildiğini hatırlatmak isteriz. 

Düzenli Eşya Kontrolü

Depolama süreci boyunca eşyalarınızı düzenli olarak kontrol etmek, herhangi bir hasarı veya sorunu hızlıca tespit etmenize yardımcı olur. Bu sayede gerektiği zaman tedbir ve önlem alabilirsiniz.

Parça Eşya Depolama Maliyetleri

Parça eşya depolama hizmetleri, genellikle aylık ücretler karşılığında tarafınıza sunulur. Ne var ki kimi zaman yıllık ve haftalık seçenekler de geçerlidir. Bu maliyetleri önceden planlamak ve bütçenizi bu doğrultuda ayarlamak önemlidir. Pek çok kuruluş, son derece bütçe dostu fiyatlar karşılığında eşyalarınızı depolayabilir. Mavi Depolama, engin tecrübesi ve özenli çalışma misyonuyla eşyalarınızı en tatmin edici şekilde depolayacak firmaların başında gelir. 

Depolama Sırasında Sigorta

Değerli eşyalarınızı depolarken sigorta seçeneklerini göz önünde bulundurun. Böylece muhtemel kayıplara veya hasarlara karşı ekstra bir koruma sağlamış olursunuz. Bu doğrultuda profesyonel hizmet alabilir ve depolama firmalarının sizin için sağladığı güvencelerden de faydalanabilirsiniz. 

Parça Eşya Depolama İpuçları

Parça eşya depolama sürecini daha sorunsuz hale getirmek için aşağıdaki ipuçlarına bilhassa dikkat edin:

  • Eşyalarınızı düzenli olarak etiketleyin.
  • Kırılabilir eşyaları özenle paketleyin.
  • Depolama ünitesini düzenli olarak havalandırın.
  • Depolama konusunda eksik kaldığınız anda profesyonel destek alın.

Mavi Depolama Her Daim Hizmetinizde 

Uygun fiyatlı ve sağlıklı depolama imkânını sizin için sunan Mavi Depolama ile eşyalarınız her zaman güvende. Mavi Depolama; eşyalarınızı düzenli, ulaşılabilir, taşınabilir kılmakla kalmaz, onların zaman içinde bozunmasını ve hasar görmesini de mümkün mertebe engeller. Profesyonel depolama hizmetlerini en makul fiyatlarda almak için iletişime geçin. En uygun hizmetlerden hemen yararlanın. 

 

Eşya DepolamaEşya Depolama FiyatıEşya Depolama Fiyat Ortalaması
1+1 Eşya Depolama1.200 – 1.500 ₺1.200 ₺
2+1 Eşya Depolama1.500 – 2.000 ₺1.500 ₺
3+1 Eşya Depolama3.500 – 4.500 ₺1.800 ₺
4+1 Eşya Depolama4.000 – 5.000 ₺2.100 ₺
5+1 Eşya Depolama 4.500– 6.000 ₺3.000 ₺
Ofis Eşya Depolama4.000 ₺Teklif Al

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın!