Sigortalı Eşya Depolama

Mavi Depolama’da bütün eşyaların sigortalandığını biliyor muydunuz? Çoğu firma bu tür korumalar için ek ücret istemektedir firmamız bu hizmeti ücretsiz olarak sağlamaktadır. Sigortalı depolama ile alakalı hazırladığımız bu sayfada eşya depolama sigortasının ne olduğu, neleri kapsadığı ve geçerlilik süresini sizler için detaylandırmaya çalışacağız.

Sigortalı Eşya Depolama Nedir?

Eşyaların depolanma sürecinde başına gelebilecek her türlü olumsuz duruma karşı müşteriyi ve eşyalarını koruyan poliçeye sigortalı eşya depolama denir. Bu sigorta müşterinin eşya depolamak için firmamızı seçmesiyle kendisine ücretsiz olarak tanınır. Eşya depolama hizmeti için bizi seçen müşterilerimiz eşyaları kolilenirken ya da İstanbul’da kiraladıkları depoya eşyaları yerleştirilirken kalem kalem sigortalanarak depolarımıza yerleştirilir.

Sigortalı Eşya Depolamanın Önemi Nedir?

Eşya depolama sürecinin en önemli parçası eşyaların sigortalanmasıdır. Çünkü oluşabilecek bir zarara karşı sizi savunacak ve müşteriyi koruyacak olan bu sigortadır. Sigortalı eşya depolama hizmeti almadığınız durumlarda şunlarla karşılaşabilirsiniz:

  • Eşyalarınız kaybolabilir. Örneğin 2 yıldır eşyalarınızı bir yerde saklıyorsunuz ve gittiğinizde depoladığınız eşyaların bir kısmının eksik olduğunu gördüğünüzde ne yazık ki bunu kanıtlayacak bir belgeniz olmayacaktır. Bu durumda firma size böyle bir taahütte vermediği için herhangi bir hak talebinde bulunamazsınız.
  • Eşyalarınıza zarar gelmiş olabilir. Örneğin depoda sakladığınız bir masanın nemden dolayı ayaklarının çürüdüğünü gözlemlersiniz. Fakat firma ile aranızda herhangi bir protokol olmadığı için ürünün sağlam teslim alınıp almadığını bilemezsiniz ya da ispatlayamazsınız. Eşyalarınız detaylı olarak sigortalanmış olsaydı deponun kötü koşullarından dolayı bu zararın oluştuğunu belgeleyebilirdiniz.
  • Eşyalarınız yanabilir. Olası bir yangın ya da afet durumunda sizi koruyacak bir sigortanız olmadığı için malesef bu gibi durumlar için herhangi bir maddi karşılık bulamazsınız.
Bizi Arayın!