koli depolama

Taşınma için Gerekli Malzemeler: Beyaz Eşya Nakliyesi ve Mobilyaların Depolanması

Yaşam alanınızın ayrılmaz parçaları beyaz eşyaların ve mobilyaların ömrünün uzun olması için ev taşırken korunması gerekir. Bu süreçte söz konusu eşyaların depolanması ve nakliyesi büyük önem taşır. Bu makalede, beyaz eşya nakliyesi, depolanması sürecinden taşınma için gerekli malzemelere kadar önemli hususlar hakkında bilmeniz gerekenleri ele alacağız.

Beyaz Eşyaların Depolanması ve Nakliyata Hazırlanması

Yeni bir eve taşınmadan önce eşyalarınızı depolamak veya evinizdeki fazla eşyaları geçici olarak başka bir yere taşımak isteyebilirsiniz. Eşyalarınızı depolayarak onları güvenli ve düzenli bir şekilde saklamanız mümkün hale gelir.

Eşyalarınızı depolamadan önce bazı hazırlıklara ihtiyacınız olur. Öncelikle, depolama için uygun bir yer seçmelisiniz. Eşyalarınızı zarar görmesini engellemek için temiz, kuru ve güvenli bir ortam tercih edilmelidir.  Ayrıca depolanacak eşyaları düzenlemek ve paketlemek için yeterli zaman ayırmalısınız.

Ev Taşınırken Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Depolama ve beyaz eşya nakliyesi için her parçayı teker teker temizleyin ve içindeki tüm malzemeleri çıkarın. Buzdolabı veya derin dondurucu gibi eşyaları tamamen boşaltın ve içerisindeki yiyecekleri çıkarın.

Taşınma için gerekli malzemeler arasında yer alan taşıma kutuları, bu süreçte ihtiyaç duyacağınız en önemli malzemelerden biridir. Beyaz eşyalarınızın parçalarını sağlam bir şekilde saklamak için uygun boyutlarda ve dayanıklı karton kutular temin edin.

Eşyalarınızı korumak ve güvenli bir şekilde paketlemek için çeşitli ambalaj malzemelerine ihtiyacınız olacak. Taşınma için gerekli malzemeler arasında balonlu naylon, köpük levhalar, beyaz eşya koruma köpüğü, streç film, ambalaj kâğıdı, yapışkan bant ve etiketler bulunur. Hassas eşyalarınızı korumak için özellikle balonlu naylon ve köpük levhaları tercih edin.

Mobilya nakliyesi esnasında eşyaların çizilmelerini veya hasar görmelerini önlemek için mobilya koruyucuları kullanın. Köşe koruyucuları, mobilya sarıcıları, köpük pedler veya mobilya taşıma battaniyesi ile taşınma esnasında eşyalarınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Taşınma için gerekli malzemeler arasında yer alan etiketler eşyalarınızı paketlerken de işlevseldir. Hangi odada eşyalar olduğunu veya kutunun içindekilerin ne olduğunu belirtmek için etiketler kullanın. Ayrıca kırılgan veya dikkat gerektiren eşyaların üzerine işaretler yapıştırarak taşıma sürecinde eşyaların zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Beyaz eşya nakliyesi ve taşınma işlemi için bazı taşıma ekipmanlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Taşıma kayışları, mobilya taşıma aparatları, el arabaları veya beyaz eşya taşıma tekerliği gibi araçlar, ağır veya büyük eşyaları kolayca taşımanıza yardımcı olur.

Kırılabilir Beyaz Eşyaları Korumak İçin Özel Yöntemler

‘’Ev taşınırken kırılacak eşyalar nasıl paketlenir?’’ sorusu pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Eşyaların kırılgan parçalarını korumak için onları demonte edin ve ayrıca hassas parçaları sarın. Köpük levhalar, kabarcık sarı veya uygun kalınlıkta koruyucu malzemeler kullanabilirsiniz.

Her bir beyaz eşyayı sarın veya özel beyaz eşya koruma köpüğü ile kaplayın. Bu örtüler, eşyanın yüzeyini çizilmelere veya darbelere karşı korur. Beyaz eşyaları taşıma sırasında sabitlemek için bant veya kayışlar kullanın. Kapılarını veya çekmecelerini güvenli bir şekilde kapatın. Her bir beyaz eşyanın üzerine etiketler yapıştırarak içeriklerini belirtebilir ve kırılabilir eşyalara hassasiyet gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Mobilyaların Depolanması ve Nakliyata Hazırlanması

Mobilya depolaması, eşyalarınızı değiştiğinizde veya yeni bir eve taşınmadan önce gerekli olabilecek bir işlemdir. Ayrıca geçici olarak fazla mobilyalarınızı depolamak veya tadilat sürecinde mobilyalarınızı koruma altına almak isteyebilirsiniz. Bu sayede mobilyalarınızın güvenli ve düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Hassas Mobilyaları Muhafaza Etmek İçin Öneriler

Hassas mobilyalarınızı depolamadan önce onları hazır hale getirmelisiniz. Mobilyalarınızı temizleyin ve üzerindeki toz veya kirleri giderin. Ahşap mobilyalar için uygun temizlik ürünleri kullanmaya özen göstererek onların yüzeylerini temizleyin.

Mobilyaların kırılgan parçalarını korumak için öncelikle demonte edin. Çıkarılabilir rafları, çekmeceleri veya ayakları sökün. Bu parçaları ayrıca korumak ve kaybolmalarını önlemek için özenle paketleyin ve etiketleyin.

Mobilyaların yüzeylerini korumak için uygun malzemeler kullanın. Kabarcık sarı veya kalın plastik örtülerle mobilyaların üzerini sarın. Daha sonra bu mobilyaları uygun şekilde bantlayarak koruyun.

Büyük ve ağır mobilyaların taşınması daha kolay olması için taşıma kayışları veya mobilya taşıma aparatları kullanın. Böylece mobilyaları daha güvenli bir şekilde kaldırabilir ve depolama alanına götürebilirsiniz.

Mobilyaları taşırken dikkatli olun ve düzgün bir şekilde yerleştirin. Mobilyaları sarsmadan veya zorlamadan taşıyın. Ağır mobilyaları kaydırmak için birinci sınıf taşıma tekerlekleri kullanın.

Demonte edilen parçaları düzgün bir şekilde paketleyin ve onları bir arada tutmak için bantlayın. Vidaları, somunları ve diğer küçük parçaları saklamak için küçük torbalar veya kutular kullanın. Bu parçaları mobilyanın yanına koyarak ve etiketleyerek kolayca bulunabilir hale getirebilirsiniz.

Mobilya Depolamanın Tek Adresi: Mavi Depolama

İstanbullulara kaliteli hizmet sunmayı ilke edinen Mavi Depolama ile ister mobilyalarınızı ister diğer ev eşyalarınızı güvenli ve ideal koşullarda muhafaza edebilirsiniz. Eşyalarınız güvenliği konusuna önem veren firmamızın depolama alanları yüksek güvenlik önlemleriyle donatılmıştır. 24 saat video gözetimi, güvenlik kameraları ve profesyonel güvenlik personeli gibi önlemlerle mobilyalarınızın emin ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.

Mobilyalarınızın doğru sıcaklık ve nem seviyelerinde muhafaza edilmesini temin eden Mavi Depolama’nın iklim kontrollü depolama birimleri, sıcaklık ve nem seviyelerini sürekli olarak izler. Bu sayede muhafaza açısından güvenli ve istikrarlı bir ortam sağlar. Böylece mobilyalarınız nemden etkilenmez, şekil değiştirmez veya zarar görmez. Siz de eşya depolama sektöründe 30 yılı aşan tecrübesiyle öne çıkan Mavi Depolama’nın hizmetlerinden yararlanmak isterseniz web sitemizi ziyaret edebilir veya bize telefondan ulaşabilirsiniz.

 

 Eşya DepolamaEşya Depolama FiyatıEşya Depolama Fiyat Ortalaması
1+1 Eşya Depolama1.200 – 1.500 ₺1.200 ₺
2+1 Eşya Depolama1.500 – 2.000 ₺1.500 ₺
3+1 Eşya Depolama3.500 – 4.500 ₺1.800 ₺
4+1 Eşya Depolama4.000 – 5.000 ₺2.100 ₺
5+1 Eşya Depolama 4.500– 6.000 ₺3.000 ₺
Ofis Eşya Depolama4.000 ₺Teklif Al

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın!